Matedor Akademi Matematik Özel Ders

Matedor Akademi Özel Matematik Ders ve eğitim danışmanlığında kaliteden asla ödün vermez. Bilimsel olarak kanıtlanan öğrenme biçimleri kişiden kişiye farklılık gösterir. Özel Matematik Dersi için ve her bireye özgü eğitim modeli farklıdır. Kalabalık sınıf ortamlarında dersi takip etmekte zorlanan öğrencilerin birebir ya da 3 kişilik gruplarımızda algısı yüksek ders takibiyle başarılı olmaları garantilenir. Matedor’un danışmanlık seçeneklerine aşağıda daha detaylı olarak ulaşabilirsiniz..

Matedor Akademi Özel Matematik Dersleri

Bire Bir Dersler

Matematik sayıların ve niceliklerin birbiri arasındaki iliskilerini ve özelliklerini tümdengelimli mantıkla inceleyen bir bilim dalıdır. Bu bilim dalı genelde oğrenciler icin korkulu bir ders olmasına rağmen onlar icin büyük onem arz etmektedir. Hem lise hem universite sınavı gibi pek çok sınavda bize basarının kapısını açmaya yarayan anahtar niteliğindedir. Ülkemizde birçok öğrencinin matematige karşı ön yargısı bulunmakta ve bu önyargı karşımıza aşılamaz duvarlar çıkarmaktadır. Bu önyargıyı kırmak ve aşılamaz duvarları aşmak toplu dinlenen ders ortamlarında pek de mümkün olmayabilir. Matedor Akademi’nin birebir danışmanlık hizmeti bu amaçla devreye girmektedir. Birebir danışmanlık hizmetimizde öncelikle önyargıları kırarak işe başlıyoruz. Önyargılarından arınmış öğrencilerin temelini sağlam zemine oturtmaya çalışıyor ve bireysel konu anlatımlarımız, fasiküllerimiz, soru çözümlerimiz ve yaptığımız bireysel takiplerle öğrencileri daha ileriye taşımayı hedefliyoruz. Bu takipleri yaparken sadece öğretmenlerimizden değil aynı zamanda uzman klinik psikoloğumuzdan da destek alıyoruz. Öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu birçok meslek grubunda onlara mentorluk hizmeti sunuyoruz. Sonuç olarak birebir danışmanlık hizmetimizde öğrencilerin matematiğe ve ders çalışmaya dair korkularını ortadan kaldırıp, sistematik çalışma disiplinimiz ve mentorluk hizmetimizle beraber öğrencinin hedefine ulaşmasını amaçlıyoruz.
 
Matedor Akademi Matematik Özel Ders Al

Grup Danışmanlık

Grup içerisinde öğrenme bazı öğrenciler için en uygun öğrenme ortamlarından biridir. Matedor Akademi olarak grup içerisinde öğrenmeyle en yüksek verimliliği alabilecek öğrencileri grup dinamiklerini ve amaçlarını göz önünde bulundurarak bir araya getiriyoruz.

Grup dersleri neler kazandırır?

Grup derslerinin en büyük avantajlarından biri öğrencileri dayanışmaya teşvik etmesidir. Bu durum öğrencilere hem istendik sosyal becerileri kazandırmakta hem de dersin daha ilgi çekici ve eğlenceli hale gelmesini sağlamaktadır.
Bir konu üzerinde öğretmenin yanı sıra diğer grup üyelerinin de soru ve cevapları konunun öğrenmesini ve kalıcılığını arttırır.
Bireysel çalışmalarda dikkat dağınıklığı yaşayan bazı öğrencilerin grup derslerinde diğer öğrencilerle bir arada iken dikkatlerinin daha uzun süre uyanık kalmaları desteklenir. Grup üyelerinin farklı sorularıyla uyanan merak, öğrencinin konuya farklı açıdan bakmasını sağlar.
Kısacası kalabalık sınıfları ve birebir özel dersi tercih etmeyen öğrenciler için 3-4 kişilik grup dersleri ekonomik ve verimli bir eğitim ortamı imkanı sunar.

Kamplarımız

Hepimizin bildiği gibi sınava hazırlık yolcuğu ciddi ve zorlu bir süreç. Bu süreçte yılın belirli dönemlerinde öğrencilerin motivasyonlarında düşüşler yaşanabilmektedir.
Öğrencilerin motivasyonlarını artırmak adına yılın bu dönemlerinde Boğaziçi Üniversitesi gibi ülkenin köklü üniversitelerinde kamp hizmeti sunuyoruz.
Kampımızda neler mi yapıyoruz? Öncelikle sabah deneme sınavlarımız ve hemen ardından sınavlarımızın soru çözümleri oluyor.
Daha sonra öğle molası veriyoruz. Öğle molasında öğrenciler üniversiteyi gezebilme fırsatına sahip oluyorlar. Öğleden sonra ise sınavda çıkma ihtimali yüksek olan ve o kamp için belirlenen konuları öğrencilere anlatıyor ve hemen sonrasında ilgili soru çözümlerini yaparak konuyu pekiştiriyoruz. Verilen ev ödevleriyle de konunun tamamen öğrenilmesini sağlıyoruz.
Dersler sonrasında ise mentorlarımız gelip öğrencilerimize kendi hikayelerini, sınava hazırlık serüvenlerini ve sonrasındaki kariyer süreçlerini anlatıp, öğrencilerin merak ettikleri soruları cevaplıyor.
Unutmayın bu süreçte motivasyon ve moral çok önemli faktörler. Siz de bu zorlu yolculukta enerji depolamak ve daha adapte bir sınav süreci geçirmek istiyorsanız kamplarımızda yerinizi alın.

Matedor Akademi Matematik Özel Ders 2021
Matedor Akademi Erdem Hoca

Sanal Danışmanlık

Matedor Akademi’nin danışmanlık hizmetinden İstanbul’da olmamanız sebebiyle faydalanamıyorsanız endişelenmeyin. Ülkenin ya da dünyanın herhangi bir yerinden online danışmanlık hizmetimize katılma hakkına sahipsiniz.
Sanal danışmanlık hizmetimizle ülkenin hatta dünyanın her yerine danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Sizlere sunacağımız online danışmanlık hizmeti öncesinde maillerinize bir link atıyor ve bu link aracılığıyla online programımıza katılma hakkını sizlere veriyoruz.
Nasıl mı oluyor? Evinizde ya da kendinizi en konforlu hissettiğiniz sessiz ve interneti iyi çeken bir ortamda bulunmanız yeterli.
Elinizde ders öncesi hazır bulundurduğunuz notlarınız ile derse katılım sağlayabilir, interaktif bir şekilde ders dinleyebilir, hatta anlamadığınız yerleri canlı yayında soru sorarak öğrenebilirsiniz.
Eğer siz de Matedor Akademi’nin online danışmanlık hizmetinden faydalanmak istiyorsanız, verimli ve dinamik geçen sanal danışmanlık hizmetlerimizi kaçırmayın.