Boğaziçi’nde Üç Gün

Günlerden pazartesi. Haftanın başında, belki okulunuzun ya da dersanenizin olduğu bir gün. Fakat siz onların hiç birinde değilsiniz. Peki nerdesiniz? Tabii ki de Boğaziçi’nde.

Boğaz manzarasının en güzel gözüktüğü yerlerden biri, yaz kış geniş yeşillik alanlarıyla büyüleyen, resmen bir kedi diyarı olan, film setinde hissedeceğiniz muhteşem yapıların bulunduğu, puanlarının çok yüksek olduğu ve orada okumaya çoğunun özendiği harika bir üniversitedesiniz.

İnsana dinginlik veren ve bir tek bu anlattıklarımla değil, eğitimi ile de büyüleyen bir okul Boğaziçi. Bir de orada üniversite sınavına hazırlanmak için üç gün bulunduğunuzu düşünün. TYT Matematik denemesine girdiğinizi, sonrasında bilemediğiniz soruların çözümlerini öğrenebildiğiniz harika bir deneyim. Soru çözümü bitti mi, o zaman yukarıda anlattığım güzellikleri yaşayıp biraz mola verelim. Çünkü ardından ders devam edecek, o yüzden molayı verimli geçirelim.

Bir saatte Boğaziçi turu nasıl yapılır?

Girişte gördüğünüz üzere biraz uzun sayılabilecek bir yokuştan indiniz. Yokuşu inmek kolaydır, fakat çıkışlar zorludur bildiğiniz üzere. Ben yokuşları severim, okulu da gezmeme gerek yok derseniz, o zaman yemek yiyebilmeniz için güney kampüs kapısının hemen karşısında bulunan döner, dürüm veya hamburger tarzındaki bir çok mekana gidebilirsiniz. Gelelim o yokuşu çıkarak vakit kaybetmek istemeyen, hızlıca bir şeyler atıştırıp okulu gezmek isteyenlere. Öncelikle bir şeyler atıştıralım. Albert Long Hall’ın yanında bulunan erkek yurdunun hemen altında Teras Kantin var. Orada dışarıdaki fiyatlara karnınızı doyurabilirsiniz. Köri Soslu Tavuk önerimdir. Fakat tabağınızı bir an olsun yalnız bırakmayın, çünkü kediler anında yemeği sizinle paylaşmak isteyeceklerdir.

Karnımızı doyurduktan sonra sıra geldi sol tarafa doğru biraz yürüyüşe. Neden sol taraf, çünkü orada okulun en güzel manzaralarını seyredebileceğiniz, bankların da bulunduğu nefis bir yer var. Deniz hizasında yürüdüğünüzde sağ tarafınızda Güzel Sanatlar Topluluğu’nun ofisini göreceksiniz. İşte kendinizi film setinde hissetmeniz için bir mekan daha. Giriş kapısında bulunan heykellerin dikkatinizi oldukça çekeceğini düşünüyorum. O heykellerin hemen yanındaki merdivenden yukarı çıktığınızda ise solunuzda okulun belki de en görkemli binası, Albert Long Hall’ı göreceksiniz. Saatli bina olarak da anılan harika bir yapının karşısındasınız. Önündeki meydan, Boğaziçi hatıra fotoğrafı için ideal bir yer.

Meydandan aşağı doğru inerek biraz daha okulu keşfedebilirsiniz. Fakat derse geç kalmamak için onları da sonraki günlere bırakabilirsiniz.

Böyle güzel bir gün geçirmek için henüz geç kalmış değilsiniz. Mat.edor instagram hesabından ya da web sitemizde bulunan ileşim numarası veya formu üzerinden bize ulaşabilir, TYT Matematik kampımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Unutmayın kontenjan sınırlı sayıda, yerinizi ayırtmak için geç kalmayın.

Yorum yapın